Leden, únor 2014

 

Nastal další rok a leden uběhl, jako voda. Do naší školičky nastoupily opět nové děti            a během ledna se seznamovaly s tím, jak tady vše probíhá. Děti byly ještě plné dojmů z vánočních svátků, a tak jsme všichni měli ještě malé Vánoce v tomto měsíci.

Také jsme netrpělivě očekávali první sníh, ale i nyní začátkem února jsme se nedočkali.       A tak tety vymýšlely alternativní programy, jak ve školičce, tak venku na naší zahradě.

Byli jsme také hodně pracovití. Děti byly plné elánu, takže o výrobky a malůvky nebylo        a není nouze.

S některými se můžete seznámit na našich nástěnkách.  Za chvíli je konec února a pokud     se nedočkáme tolik vytouženého sněhu, začneme se pomalu připravovat na jarní období.

 

Září 2013

 

Prázdniny jako vždy utekly jako voda a nastal další školní rok. Během léta jsme si s dětmi užili spoustu krásných dnů, kdy jsme opustili naši třídu a vydali se na výlety nejen do okolí, ale i dále. Navštívili jsme např. přehradu, kde jsme se svezli parníkem, prošli jsme se po Lužáneckém parku a koncem srpna jsme si prohlédli Anthropos. V posledním letním měsíci jsme se rozloučili s dětmi, které začnou navštěvovat velkou školku.

V září náš kolektiv přivítal nová děťátka. Slovo děťátka je na místě, protože se letos snížila  o hodně věková hranice našich dětí. Takže tento měsíc byl jako každoročně ve znamení sesnamování se a postupném zvykání našich nových kamarádů. Někteří toto ustáli bez problémů, s některými jsme se museli rozloučit. Stesk po mámě byl příliš velký a děti tento první vstup do kolektivu nezvládly. Ale nic se neděje. Věříme, že se s nimi za čas uvidíme.

Všem novým dětem přejeme, aby se jim v naší školičce líbilo stejně, jako jejich předchůdcům a odcházely do velkých školek bez obav a s radostí.

Únor 2013

 

Tématem tohoto měsíce jsou zimní radovánky. Děti využívají naši školní zahradu k hrátkám se sněhem. Všichni stavěli velkého sněhuláka, který se nám sice za pár dní rozpustil, ale legrace jsme si užili až až. Vypadá to, že se zima nevzdává, takže ještě nějaký sněhuláček možná bude.

Děti se pilně učí nové říkanky - Šampióni, Sáňky, Tučňák a za pomocí tety vyrobily lyžaře    z papíru a látky. Naše kamarádka Klárka v únoru oslavila své třetí narozeniny. Společně jsme jí uspořádali malou oslavu. 

 

                                           

Leden 2013

 

Všem dětem a rodičům přejeme do nového roku 2013 vše nejlepší, hodně zdraví                 a spokojenosti.

Děti nastoupily do školičky po prázdninách plny dojmů z vánočního dění. Ve školce jsme přivítali nového človíčka, ročního chlapečka, který si na pobyt u nás teprve zvyká. Také       k nám nastoupila nová teta Iva, která převzala péči o děti po oblíbené tetě Lucii. Tématem tohoto měsíce jsou zimní radovánky. Děti se naučí nejen nové hry a básničky, (Sněhulák, Rukavice), ale i vzájemnému soužití s mladšími kamarády.   

Listopad 2012

Počasí se nám mění, sluníčka ubývá. Ale pro nás to zase znamená, že se blíží konec roku s mnoha radovánkami - Mikulášem, vánoční atmosférou, přípravou vánočních dárečků pro rodiče a vůbec těšením na sváteční dny u vánočního stromku. Pokud budete chtít s námi prožít Mikulášské radovánky, pročtěte si nabídku v rubrice Akce, kde najdete upoutávku na Mikukláškou besídku 5.12.2012 spojenou s koncertem Pavla Helana. Vstupenky jsou k dispozici u chůviček.

Trochu z historie aneb Jak to vlastně všechno začalo.

14. května letošního roku spatřila světlo světa Vesněnka MU.

Tety Šárka a Lucka měly plné ruce práce, aby vše stihly uklidit, nazdobit a doplnit chybějící hračky, vybavení kuchyňky, ložnice i třídy do 1. června ,  kdy symbolicky , na Den dětí, spolu s klaunicí Pepinou, přivítaly Ondru, Daníka a Klárku. První kamarády naší „ malé“ Vesněnky.

Seznámení dětí s prostředím Vesněnky, školní zahrady, tělocvičny  a hlavně „ pravidly“ společného soužití proběhlo velmi rychle a bez větších potíží. Netrvalo dlouho a náš malý kolektiv se rozrostl o novou kamarádku Sophii, která se velmi dobře adaptovala v novém prostředí školičky.

Během letních dnů se při pobytu na školní zahradě děti seznámily i s ostatními kamarády z „velké“ Vesněnky.Téměř celé prázdniny jsme společně trávili venku a využívali všech dostupných atrakcí zahrady.

Koncem léta kluci odešli do jiné školky. Klárce i nám, tetám, bylo po nich dlouho smutno, ale tak to prostě chodí. V průběhu září jsme poznali nové kamarády a kolotoč seznamování mohl začít znovu, od začátku. Klárka se stala zdatnou průvodkyní pro všechny nové děti.

Krásné dny „ babího“ léta jsme prožili venku, na školní zahradě či při procházce na nedaleký Špilberk.

 Děti a tety společnými silami zhotovily malou zahrádku, o kterou se všichni staráme.

Slunečné dny vystřídal nevlídný podzim, který nás donutil trávit více času v prostorách Vesněnky. Tety na každý den pro nás připravují něco nového, zábavného i  poučného, aby nám čas bez mamky zpříjemnily.

 Pokud to počasí dovolí,  jdeme na zahrádku  pozdravit naše „velké“ kamarády, společně se vyřádíme na odrážedlech , zaběháme si, kluci kopnou do míče a holky povozí panenky. Po obědě se nám potom lépe usíná.

Odpoledne si hrajeme ve třídě, malujeme, čteme nebo stavíme stavby z kostek, dokud nezazvoní  mamka s taťkou. Na tuto chvíli se všichni moc těšíme. I když se nám ve školce líbí, ještě nám bývá trošku smutno.